Автомобил моќ инверторот 12V1000W модифициран синусен облик Инвертер

Краток опис:

· Модел: PI-1000W

· За употреба во автомобили, бродови, камиони, приколки и мобилни домови.

· Земете Инвертор за напојување на преносни и да добијат моќ да ја извршите лампи, радија и телевизори.

· Во итен случај, како што затемнување, се закачите на инверторот моќ на вашиот автомобил батеријата или преносни батерии и да добијат моќ да се кандидира на вашиот апарати.

· Ултра компактен Метално куќиште: Мали и солиден: да се чуваат лесно во секоја алатка кутија, чанта или ракавица простор.

· Интегриран осигурач заштита: Заштита на Вашата батерија и моќ инверторот од оштетување како резултат на излезот од преоптоварување. · На инверторот автоматски да ги детектирате низок напон во акумулаторот и затвори за да се зачува батеријата

· Заштита од преоптоварување: исклучување и аларм (интегриран осигурач заштита, ги штити батеријата и моќ инверторот од оштетување како резултат на излез преоптоварување)

· Куса врска на излез: Излезна краток спој заштита.

· Во согласност стандарди: CB, CE, IEC60950, EN61000, 2006/28 / EC

· Обратна заштита на батеријата: со осигурувач.

· DC влезниот напон: DC 12V, 91A, (10-15V)

· Внесете мирување струја (12 V DC, + / - 5%): ≤0.6A

· AC излезен напон: AC 230V / 110V AC, +/- 8%

· Излезна моќност: 1000W, 4.4A

· Излезна моќност (врв вати): 2000W

· Излезна фреквенција: 50 или 60Hz

· Излезна бранова форма: модифициран синусен облик

· Низок напон на батеријата аларм: 10.5V DC + / - 0.5V

· Ниско батеријата напон исклучување: 10.0V DC, +/- 0.5V

· Осигурувачи количина и големина: 20A × 6, Стандард авто сечилото осигурач (внатрешна *)

· Ефикасност: 85 до 90%

· Термичка исклучување: 65 +/- 5

· Ладење вентилатор: Да Автоматско работење на вентилаторот (температура или оптоварување)

· Приклучен кабел: 16.0mm / 1100mm.

· Работна температура: 0 ~ 40 ℃

· Температура на чување: -15 ℃ ~ 45 ℃

· Оперативни релативна влажност: 10% RH ~ 102% RH

· Големината машина (мм): 260 × 198 × 70

· NW (кг): 2.9Kg


детали за производот

Тагови производ

карактеристично

l Ултра компактен Метално куќиште

l Ниско батеријата аларм / Исклучување

l интегрирана заштита Осигурувач

l Осветлување на вклучување / исклучување

l Влезен напон Опсег на 12V DC или 24V DC

l излезниот напон Опсег на AC 115V или 230V AC 

l Погодно за автомобили, мобилни домови, кампување и затемнување

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

 други модели

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

 Пакување и испорака

Пакување: подарок кутија и извоз картон, пакување детали врз основа на потребата на потрошувачот.

Shippment: 40-45 дена по депозит.

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот 

 информации за компанијата

l Основана во 1986 година, професионален производител специјализирана за електрични апарати.

l Professionla Фабрика Производител во Zhongshan, Кина со повеќе од 20-годишно искуство за глобалниот пазар

l Опсег на производот: Моќност Invertor, Automantic Регулатор на напон, полнач за батерии, конвертор и соларни промени контролор.

Сертификат l: ISO 9001-2015, сертификација на ГШ, сертификација записи, итн 

l 6-Година Alibaba Златен снабдувач

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

 LIGAO (Zhongshan) АПАРАТИ ЗА ДОМАЌИНСТВО CO., LTD  е една од повеќето специјализирани производители на електрични апарати со повеќе од 30 години искуство.

Благословен со околу 800 вработени и 35.000 метри производна област, нашата компанија успева да понудат производи со висок квалитет по конкурентни цени.

Со дизајн, експлоатација и производство connectedly тече во нашата постапка за операција, ние освои довербата од нашите клиенти.

Спроведена од страна на ISO9001: 2015 и да се добијат со UL, ГШ, CB, CE и Е-марка одобренија, ние се посвети суштински фонд и енергија во увоз и развој на напредни линии на производи и тестирање на технологијата за квалитет на производите, со кој се постигнува висок углед од сите наши клиенти.

Ние никогаш нема да престанам развој на нови производи.

ОМЕ и ODM се добредојдени.

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот

Палета на производи

Кина 220V 12V 3000W систем за соларна енергија моќ инверторот


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!