Автоматско полнење 12V 20A 8 Фаза автомобили полнач за батерии

Краток опис:

Модел: ОИК 1220

• Микропроцесорска контрола (процесорот).

• 8-фаза автоматско полнење:

• Ова е целосно автоматски полнач за батерии со 8 фази трошоци.

• Автоматско полнење го заштитува акумулаторот од се преполни. Така што може да го полначот поврзани со батерија на неодредено време.

• 8-фаза полнење е сеопфатен и точен процес на полнење, што дава вашата батерија подолг живот и подобри перформанси во споредба со користење на традиционални полначи.

• 8-фаза полначи се погодни за повеќето типови на батерии вклучувајќи влажни, МФ, калциум, AGM и гел батерии. Тие, исто така може да помогне за опоравување на оштетени батерии.

• технологија Switchmode: Да

• поларитетот заштита: Да

• Излезна краток заштита: Да

• Не заштита линк на батеријата: Да

• Над напон заштита: Да

• Над температура заштита: Да

• заштита Прекини: Да

• Вентилатор за ладење: Автоматско контролирана температура.

• Влезен напон: 220-240V AC, 50 / 60Hz / 110V AC, 50 / 60Hz.

• Моќност: 554W

• Номинална моќност: 12V DC, 20A

• Вратете се на мозоци: 4mA

• Минимална почеток напон: 2.0V

• 8 фази се: Десулфација; Меки на проектот; рефус; апсорпција; Тест на батерии; ремонтирам; плови; и пулсот.

• Опсег на батеријата: 134-400Ah

• Термичка заштита (вентилаторот): 65 ℃ +/- 5 ℃.

• Вентилатор за ладење: Автоматско контролирана температура.

• Ефикасност: App. 85%.

• Во согласност стандарди: CB, CE, IEC60335, EN61000, EN55014

• димензија (L × W × H): 217 × 116 × 62mm

• Тежина: 1.28kg


детали за производот

Тагови производ

ОИК полнач за батерии

MCU Контролирани и 8 фаза Switch mode.8 фази се: Desulphtion-Мек старт-Рефус-апсорпција Анализа-ремонтирам-Носете-пулсот.

 функција:

1. Заштита на поларитетот

2.Output краток заштита

заштита 3.Non батерија линк

4.Disconnect заштита

температура заштита 5.Over

температура заштита 6.Over

7.Automatic контролор на температура вентилаторот за ладење

2013112612310943943

图片 18

Работилница

Пако автомобили полнач за батерии MBC1205 7 фази браздичка задолжен за автомобил батерија

Пакување и испорака

Пако автомобили полнач за батерии MBC1205 7 фази браздичка задолжен за автомобил батерија

нашите услуги

Една година гаранција.

OEM е на располагање!

Одлично пред-продажба и по продажбата на системот.

 ОИК Најчесто поставувани прашања

 .Why ПАКО 8-фаза полнач на батерии?

1). Ова е целосно автоматски полнач на батерии со 8 фази трошоци.
2). Автоматско полнење го заштитува акумулаторот од се преполни. Можете да го напуштите полнач поврзани со полначот на батеријата на неодредено време.
3) .Compare со традиционалните полначи, 8-фаза полнач со многу повеќе сеопфатни и точни процесот на полнење, се осигура вашата батерија подолг живот и подобри перформанси!
4) .8 фаза полначи се погодни за повеќето типови на батерии вклучувајќи и калциум, гел и AGM батерии. Тие, исто така може да помогне во враќањето на опоравување на оштетени батерии.

.Како можам да знам дали батеријата е наполнета?

 Целосно наполнета ЛЕР на полначот ќе се запали (низа). Алтернативно се користи батерија hydrometer читање на 1.250 или повеќе во секоја клетка укажува на целосно наполнета батерија.

.Јас сум поврзан на полначот правилно, но на "ПОЛНЕЊЕ LED" не  се палат?

Во некои случаи батерии може да се срамнети со земја до точка каде што тие имаат многу малку или воопшто не

Напон. Ова може да се случи ако мала количина на енергија се користи за долго време, на пример, на сајтот светлина читање е оставена за една недела или повеќе. 8-Фаза полначи се дизајнирани да им наплаќаат од малку, како 12V полнач 2.0 волти и 24V полнач 4.0 волти

Ако напонот е помал од 2,0 волти и 4.0 волти се користи еден пар на засилувач кабли за поврзување меѓу две батерии за да се обезбеди повеќе од 2,0 волти и 4.0 волти на батеријата се полни. Полначот тогаш може да почне да ја полните батеријата и кабли засилувач може да се отстрани.

 .Може ли да го користите полначот како снабдување со електрична енергија?

8-Фаза полначи се дизајнирани за да се обезбеди само моќ да клипови на батеријата кога тие се правилно поврзани на батеријата. Ова е да се спречи искри при поврзување на батеријата или ако се поврзани погрешно по грешка. Оваа функција безбедност спречува полнач од кои се користат како "напојување. Не напон ќе бидат присутни на исечоци додека се поврзани на батеријата.

информации за компанијата

l Основана во 1986 година, професионален производител специјализирана за електрични апарати.

l 20-годишна професионална фабрика Производител во Zhongshan, Кина

l Палета на производи: Инвертор за напојување, автоматски регулатор на напон, полнач за батерии, конвертор и соларни промени контролор.

Сертификат l: ISO 9001-2015, сертификација на ГШ, сертификација записи, итн

l 6-Година Alibaba Златен снабдувач

Пако автомобили полнач за батерии MBC1205 7 фази браздичка задолжен за автомобил батерија

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!