8 Faza 12V 20A Automatic litium LiFePO4 Battery ngarkues

Përshkrim i shkurtër:

ITEM NO: LBC 1220

• teknologji Switchmode: Po

• Mbrojtja e polarizimit: Po

• short Mbrojtja Output: Po

• Non Mbrojtja Lidhje bateri: Po

• Mbi mbrojtjen e tensionit: Po

• Mbi mbrojtjen e temperaturës: Po

• Mbrojtja Disconnect: Po

• ftohjes ventilatorit: temperatura automatik kontrolluar.

• tensionit Input: AC 220-240V, 50 / 60Hz / 110V AC, 50 / 60Hz.

• Fuqia Input: 554W

• Prodhimi Vlerësuar: 12V DC, 20A

• Mbrapsht Drain: 4mA

• tensionit minimale start: 1.0V

• Të 8 fazat janë: Start Soft, Bulk, thithjen, Analiza, Plotësimi, Maksimizimi, noton dhe për të ruajtur.

• varg Battery: 40-200Ah

 • llojet e baterive: bateri LiFePO4 12 V litium-ion

• termike Protect (ventilatorit në): 65 ℃ +/- 5 ℃.

• ftohjes ventilatorit: temperatura automatik kontrolluar.

• Efikasiteti: App. 85%.

• Standardet përputhje: CB, CE, IEC60335, EN61000, EN55014

• dimension (L x W x H): 217 x 116 cm 62mm

• Pesha: 1.28kg


 • Min. Order Quantity 500 Pieces/Model
 • Sample Welcome to order for testing
 • Detail Product

  Produkt Tags

  funksioni:

  1. Karakteristikat mbrojtëse.
  2. Mbrojtja e polarizimit
  3. Output Mbrojtja Short
  4. Mbi Mbrojtja Voltage
  5. Mbi Mbrojtjen Temperatura
  6. Ventilator te ftohti
  7. Output Mbrojtja Short
  8. Non Battery Link Mbrojtja

  Kjo është plotësisht automatike ngarkues bateri litium me 8 faza ngarkuar.

  Automatik akuzuar mbron baterinë tuaj nga duke u stër. Kështu që ju mund të lënë ngarkuesin lidhur me bateri kohë të pacaktuar.

  8-fazë akuzuar është një proces shumë i plotë dhe i saktë i akuzuar se i jep bateri tuaj jetë më të gjatë dhe performancë më të mirë në krahasim me përdorimin e Ngarkuesit tradicionale.

  Të Ngarkuesit 8-fazë është projektuar për litium-jon baterive duke përdorur teknologjinë LiFePO4 vetëm.

  Hapi 1. Fillimi Soft

  Një proceset paraprake të ngarkuar që butësisht prezanton fuqinë për baterinë. Kjo mbron baterinë dhe rrit jetëgjatësinë e baterisë.

   Hapi 2. Bulk

  Akuzuar me rrymë maksimale deri në kapacitet rreth 90% e baterisë.

   Mënyra Bulk për ciklin e akuzuar. Faza e fillimit vazhdon deri tension terminal e baterisë së është rritur mbi kufirin e caktuar, në të cilën pikë e çelsin ngarkuesin me akuzuar pjesa më e madhe.

  Nëse tensionit terminali nuk e ka kaluar kufirin e tensionit brenda afatit kohor, switches ngarkues për faj MODE (Hapi 2 llambë ngurta) dhe ndërpret akuzuar. Nëse është kështu, bateria është i gabuar ose kapaciteti i saj është shumë e madhe.

   3. Absorbimi

   Akuzuar me rënie aktuale për të maksimizuar deri në 95% kapacitetit të baterisë.

   4. Analiza.

  Test në qoftë se bateria mund të mbajë ngarkuar. Bateritë që nuk mund të mbajë ngarkuar mund të kenë nevojë të zëvendësohet.

   Hapi 5 Përfundimi

   Akuza Final me rritjen aktuale.

   6. Maksimizimi

  Ngarkimi Final me tension deri maksimum 100% kapacitetit të baterisë.

   7. Float

  Faza Float mban baterinë në 100% ngarkuar baterinë pa ngarkimi i tepërt ose dëmtuar baterinë. Kjo do të thotë ngarkues mund të lihet i lidhur me bateri kohë të pacaktuar.

   Hapi 8 ruajtur

  Mbajtja baterinë në 95% kapacitet -100%. Ngarkuesin monitoron tensionit bateri dhe i jep një të mbajë kur është e nevojshme për të mbajtur bateri plotësisht e ngarkuar.

  12 AUTOMATIKE Lithium Battery ngarkues ka një 8- hap cikël plotësisht automatike akuzuar. Ngarkuesin automatikisht shkon përsëri në fillim të kurbës akuzuar.

  Pa marrë parasysh madhësinë ose llojin, të lënë atë për LBC-Charge. Fuqia për profesionistët.

  Ekspozita ynë

  PACO Car Battery ngarkues MBC1205 7-faza ngarkuar rrjedh për bateri makine

    punishte

  PACO Car Battery ngarkues MBC1205 7-faza ngarkuar rrjedh për bateri makine

   Paketimi dhe anijeve

  PACO Car Battery ngarkues MBC1205 7-faza ngarkuar rrjedh për bateri makine

   

  Shërbimi ynë

  Një vit garanci.

   OEM është në dispozicion!

  Shkëlqyer para-shitjes dhe pas shitjes sistemin e shërbimit. 

   Kompania e Informacionit

  l Themeluar në vitin 1986, një prodhues i specializuar në pajisje elektrike.

  l Fabrika profesionale 30-vjeçar Prodhuesi në Zhongshan, Kinë

  l Product Range: Fuqia Invertor, Rregullatori Automantic Voltage, ngarkues Bateria, Converter dhe diellore Ndryshimi Controller.

  l Certifikata: ISO 9001-2015, certifikimit GS, certifikimit CB, etj 

  l 6-Year Alibaba Golden Furnizuesi

  PACO Car Battery ngarkues MBC1205 7-faza ngarkuar rrjedh për bateri makine

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat!