DC DC конвертор 24V до 12V моќ Конвертор 20Amp

Краток опис:

Модел: PV2412-20A

· Влезен напон: DC 20V до 30V DC

· Излезен напон: 12V DC на 13.8V DC

· Мирување струја: ≤70mA

· Излезна моќност: 20A (континуирано), 30A (максимален)

· Внесете Осигурувач: 20A, Стандард авто сечилото осигурач (внатрешна *)

· Приклучен кабел: 2.5 mm /900 мм.

· Ефикасност: 85% до 90%

· Термичка исклучување: 65 +/- 5

· Внесете поларитетот заштита обратна диоди

· Излез поларитетот обратна заштита коло

· Излез краток спој заштита

· Прегревање заштита на колото

· Заштита од преоптоварување коло.

· Работна температура: 0 ~ 40 ℃

· Температура на чување: -15 ℃ ~ 45 ℃

· Оперативни релативна влажност: 10% RH ~ 102% RH

· Во согласност стандарди: CE, EN61000, 2006/28 / ЕЗ.

· Димензии: 182 x 115 x 62mm

· Нето тежина: 0.8kg


детали за производот

Тагови производ

1.Dc да DC конвертор;

2.Designed на електрични возила;

3.Also може да го прилагодите;

4. Висок квалитет и ниска цена конвертори за да изберете.

ПАКО 24V напон до 12V DC DC конвертор

DC да DC конвертор
P / бр. PV2412-6 PV2412-10 PV2412-20 PV2412-30 PV2412-40 PV2412-50 PV2412-60 PV2412-100
влезен напон 20-30V
излезен напон 12-13.8V
излезна моќност 6 засилувач (континуирано) 10 засилувач (континуирано) 20 Amp (континуирано) 30Amp (континуирано) 40Amp (континуирано) 50 Amp (континуирано) 60; Засилувач (континуирано) 100 засилувач (континуирано)
излезна моќност ; 10 засилувач (Max) 15 засилувач (Max) 30 Amp (Max) 45 Amp (Max) 60 Amp (Max) 70 Amp (Max) 80 amp (Max) 130 засилувач (Max)
Standby тековната ≤15 mA ≤20 mA ≤70 mA ; ≤80 mA ≤80 mA ≤90 mA ≤90 mA ≤110 mA
Внесете осигурувачи 7.5A 10A 20A 30A 40A 2 * 30A 2 * 40A 4 * 30A
ефикасност 85% ~ 90%
термичка заштита 65 ° C ± 5 ° C  
кабел за поврзување ; 1.5mm2 / 900mm 2.0mm2 / 900mm 2.5mm2 / 900mm 4.0mm2 / 900mm 6.0mm2 / 900mm 10mm2 / 900mm 12mm2 / 900mm ; 20mm2 / 900mm
влез локација осигурувачи внатрешните надворешни внатрешните
вентилатор за ладење Не контролиран автоматски температура
Внесете Погрешен поларитет заштита диоди
Излез поларитет обратна заштита на колото
излез краток заштита на колото
над греење заштита на колото
Во текот на оптоварување заштита на колото
Димензија (L * W * H) 88 * 87 * 42mm 126 * 87 * 42mm 182 * 115 * 62mm 222 * 115 * 62mm 222 * 115 * 62mm 275 * 165 * 79mm 275 * 165 * 79mm 365 * 165 * 79mm
Тежина (kg) 0.35 0.45 0.8 0.95 1.0 2.0 2.0 3.03

Трговија на големо еднофазен 220V AC 5000va регулатор на напон стабилизаторТрговија на големо еднофазен 220V AC 5000va регулатор на напон стабилизаторТрговија на големо еднофазен 220V AC 5000va регулатор на напон стабилизаторТрговија на големо еднофазен 220V AC 5000va регулатор на напон стабилизаторТрговија на големо еднофазен 220V AC 5000va регулатор на напон стабилизатор

Трговија на големо еднофазен 220V AC 5000va регулатор на напон стабилизатор

Пакување и испорака

1. товар картон или зависи од барање на купувачот.

2. 40-45 работни дена од денот на приемот на депозит

Трговија на големо еднофазен 220V AC 5000va регулатор на напон стабилизаторЗошто да не одберете нас:

L-Добрата изградба гаранција 1 години

L- Вашиот клиент задоволни од десната распоред и квалитет

L-ти може да се добие добар углед од пазарот и да добиете повеќе нарачки

L- нашите професионални услуги пред и по продажбата

l-разумна цена

L- на сите прашања од добредојдени сте и ќе се одговори во рок од 24 часа.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!