8 Фаза 12V 20A Автоматско LiFePO4 литиум батерија за полнење

Краток опис:

Точка НЕ: LBC 1220

• технологија Switchmode: Да

• поларитетот заштита: Да

• Излезна краток заштита: Да

• Не заштита линк на батеријата: Да

• Над напон заштита: Да

• Над температура заштита: Да

• заштита Прекини: Да

• Вентилатор за ладење: Автоматско контролирана температура.

• Влезен напон: 220-240V AC, 50 / 60Hz / 110V AC, 50 / 60Hz.

• Моќност: 554W

• Номинална моќност: 12V DC, 20A

• Вратете се на мозоци: 4mA

• Минимална почеток напон: 1.0V

• На 8 фази се: Мек старт, Масовно, апсорпција, анализира, завршувањето на Максимизација, пливачки и одржување.

• Опсег на батеријата: 40-200Ah

 • Видови на батерии: 12V LiFePO4 литиум-јонски батерии

• Термичка заштита (вентилаторот): 65 ℃ +/- 5 ℃.

• Вентилатор за ладење: Автоматско контролирана температура.

• Ефикасност: App. 85%.

• Во согласност стандарди: CB, CE, IEC60335, EN61000, EN55014

• димензија (L × W × H): 217 × 116 × 62mm

• Тежина: 1.28kg


детали за производот

Тагови производ

функција:

 1. Заштитни функции.
 2. заштита од погрешен поларитет
 3. Излез краток заштита
 4. Во текот напон заштита
 5. Температурна заштита
 6. Вентилатор за ладење
 7. Излез краток заштита
 8. Не Заштита на акумулаторот линк

Ова е целосно автоматски полнач литиум батерија со 8 фази трошоци.

Автоматско полнење ја заштитува акумулаторот од се обременети. Така што може да го полначот поврзани со батерија на неодредено време.

8-фаза полнење е сеопфатен и точен процес на полнење, што дава вашата батерија подолг живот и подобри перформанси во споредба со користење на традиционални полначи.

полначи на 8-фаза е наменета за литиум-јонски батерии со користење само LiFePO4 технологија.

Чекор 1. мек старт

A процеси претходна задолжен кои нежно воведува енергија на батеријата. Ова го штити батеријата и го зголемува животниот век на батеријата.

 Чекор 2. Масовно

Полнење со максимална струја до капацитет околу 90% на батеријата.

 Масовно режим за циклус на полнење. почетната фаза продолжува до терминал напон на батеријата се искачи над пропишаниот лимит, на која точка прекинувачи полначот за масовно полнење.

Ако на терминалот напон не помина границата на напон во рамките на рокот, прекинувачи го полначот со вина на владата (чекор 2 светилка цврсти) и го прекинал полнење. Ако е така, батеријата е расипан или нејзиниот капацитет е премногу голем.

 Чекор 3 апсорпција

 Полнење со опаѓање на струја за да се зголеми до 95% од капацитетот на батеријата.

 Чекор 4 Анализа.

Тестирајте ако батеријата може да се одржи бесплатно. Батерии, кои не може да се одржи задолжен можеби ќе треба да биде заменет.

 Чекор 5 Завршување

 Завршно задолжен со зголемување на струја.

 Чекор 6 Максимизација

Завршно полнење со максимален напон од 100% капацитет на батеријата.

 Чекор 7 Пливачки

фазата на пливачки одржува батеријата на 100% на батеријата без преполнувањето или оштетување на батеријата. Ова значи дека на полначот може да се остави поврзани со батерија на неодредено време.

 Чекор 8 одржување

Одржување на акумулаторот 95% -100% капацитет. Полначот следи напонот на батеријата и дава одржи кога е потребно да ја чувате батеријата целосно наполнета.

12 АВТОМАТСКИ литиум батерија полнач има 8- чекор целосно автоматски циклус на полнење. Полначот автоматски се враќа во почетокот на кривата на полнење.

Без оглед на големината или видот, оставете го да се LBC-полнење. Моќ за професионалци.

нашата изложба

Пако автомобили полнач за батерии MBC1205 7 фази браздичка задолжен за автомобил батерија

  Работилница

Пако автомобили полнач за батерии MBC1205 7 фази браздичка задолжен за автомобил батерија

 Пакување и испорака

Пако автомобили полнач за батерии MBC1205 7 фази браздичка задолжен за автомобил батерија

 

нашите услуги

Една година гаранција.

 OEM е на располагање!

Одлично пред-продажба и по продажбата на системот. 

 информации за компанијата

l Основана во 1986 година, професионален производител специјализирана за електрични апарати.

l 30-годишна професионална фабрика Производител во Zhongshan, Кина

l Опсег на производот: Моќност Invertor, Automantic Регулатор на напон, полнач за батерии, конвертор и соларни промени контролор.

Сертификат l: ISO 9001-2015, сертификација на ГШ, сертификација записи, итн 

l 6-Година Alibaba Златен снабдувач

Пако автомобили полнач за батерии MBC1205 7 фази браздичка задолжен за автомобил батерија

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!